AKTUALITA: Cruadalach, Stíny Plamenů a další v Papírně

Tento pátek by vaší pozornosti neměla uniknout následující událost plzeňského kulturního života. Zrekonstruovaná budova bývalé Papírny dává o sobě vědět stále více, v poslední době byla dějištěm velmi zajímavých akcí a koncertů různých žánrů. To se nezmění ani do budoucna, ba naopak. První ze série metalových akcí vypukne již 20. února 2015. Hrát se bude v patře tohoto jedinečném prostoru. Koncertní sál je ohraničen černými závěsy, který ve svých útrobách přivítá kapely LLYR, CRUADALACH, STÍNY PLAMENŮ a SELF-HATRED.

Plzeňskou stálici Llyr, která prošla dlouhým vývojem, není třeba domácímu publiku vůbec představovat. K death/doomovému základu postupem času přibyly i progresivnější prvky. Ty pramení hlavně z příchodu bubeníka Mártyho a následně i Luboše Samka na postu kytary. Znát ho můžete i jako bubeníka ve skvělém progresivním hard rocku HIGH GAIN. Pokud nechcete čekat na jejich vystoupení v rámci CZECH DEATH FESTU, neměli byste přijít do Papírny pozdě – začnou krátce před osmou hodinou. Hrací časy se celý večer budou striktně dodržovat.

Po dlouhé době se do Plzně vrátí pražská smečka Cruadalach. Tenhle živelný mix folku a metalu má na kontě aktuální desku „Rebel Against Me“. Ta je podpořena i výborným klipem Life-Worshipping Bastards. Klan Cruadalach má za sebou spoustu turné po celé Evropě, hraní na prestižních festivalech a jejich živá extempore dokáží nechat chladným jen málokoho.

Stíny Plamenů jsou bezesporu kultovním jménem plzeňského metalového undergroundu. Osobnost Lorda Morbivoda je dobře známa i z Umbrtky, Trollech, War for War, či Quercus. Nejen proto je jeho osobnost zachycena na plakátu této akce přímo v koncertním prostoru Papírenského patra. Těšit se můžete i na skladby z poslední desky „Propadlé vody“, kterou bude možné koupit i přímo u stánku jejího vydavatele Nasphyr.

Celý večer zakončí doom/depressive blackoví Self-Hatred. Kapela je složená z části členů personálně propojených s Et Moriemur a muzikantů, kteří se objevili v kapelách, jako jsou třebaDissolving of Prodigy, Silent Stream of Godless Elegy, či Gold of Athanor. Jde o zachování odkazu staré české doom metalové školy a vytvoření pohlcující atmosféry, která je v jejich hudbě tím nejdůležitějším prvkem.

Nenechte si ujít toto představení plzeňské scény s podporou pražských Cruadalach. Tímto se začíná éra koncertů, které by neměly ujít vaší pozornosti.

Nejbližší chystané akce v Papírně:

  • 28.02.2015 – BREATHING THE BOTTOM, EXPECT ANYTHING (FRA), BURIED SIDE (CHE)
  • 03.04.2015 – NEGURA BUNGET (ROM), PANYCHIDA, GRIMEGOD (ROM), NORTHERN PLAGUE (PL)
  • 27.04.2015 – ACID WITCH (USA), BONEHUNTER (FIN), ACID ROW

Zdroj: tisková zpráva

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram