REPORT: Člověkok, Presumpce neviny, Provokace bez legrace - Pod Lampou 5. 5. 2015

„Ani každodenní vstávačka v pět ráno a následná hra na paní učitelku mě neodradila, abych si tuhle akci v plzeňském klubu Pod Lampou nechala ujít…a dobře jsem udělala. Proč? Protože…“

Jako první kapelka se představil Člověkok z Domažicka, která se dala dohromady už v roce 2012. Na podiu se připravovaly dvě (na první pohled!) křehké dívky zastávající role zpěvaček a dva týpci, kteří obsadili místo pro kytaru a bicí. Síly tedy vyrovnané. Musím se přiznat, že o téhle kapele jsem věděla pěkný prd, takže když to holky rozbalily, někdo mi měl podepřít bradu, aby mi nespadla až na zem. Kdo čekal něžné vokálky, šeredně se spletl… Ačkoliv Člověkok párty začínal, což je dost nevděčná pozice, jejich řízná hudba přilákala pod pódium první zvědavce, včetně mě. Zazněly songy jako Parazit, Modelína, Slova nebo Poslední generace, všechny s více než zajímavými texty vedoucí k zamyšlení, takže vřele doporučuji poslechnout nebo zajít na koncík. A pokud byste rádi věděli, co – kdo je to „člověkok“, mrkněte na bandzone kapely.

Po prvotních zmatcích v pořadí se na podiu jako druzí objevili naši Plzeňští - Presumpce neviny. Tuto kapelu asi není třeba více představovat, snad jen připomenu, že se dali dohromady v roce 2013. Během krátké doby proběhla změna obsazení a v současnosti to ženou ve vytříbené sestavě - Terka a Zdenda zpěv, Kuba basa, Standa a Karlos kytara a Chuck bicí. Presumpce prostřednictvím svojí tvorby, kam patří stejnojmenná píseň Presumpce neviny, Průser nebo Začíná to tebou, rozpogovali do té doby celkem klidné posluchače a atmosféra klubu hned nabyla na síle a potřebné dynamičnosti. Po krátkém přemlouvání si Terka střihla i svůj oblíbený? song s názvem Hovno, za což sklidila od publika zasloužené ovace. Z toho všeho vyplývá, nebo by aspoň mělo, že pokud máte rádi neotřelou a více než originální hudbu ostřejších tónů, přidejte Presumpci neviny do svého playlistu a nebo dorazte na další hudební sešlost! …což mi tak připomíná můj „nevinný“ dotaz - budou nové nahrávky?

Jako „staří pardálové“ nastoupili uzavřít úterní večer kluci z Provokace bez Legrace. Staří proto, že jste o nich mohli slyšet už v roce 2010. Neslyšeli? Nevadí, já také ne a asi to v té době bylo štěstí.

I tahle strašicko-rokycanská kapela prošla různými změnami sestavy, avšak už nějaký pátek vystupují, v pro mě zatím nejlepší, sestavě - Hany zpěv, Pája a Endy kytara, Majkl basa, Marv bicí, Pepé harmonika a pokusy o zpěv. Kluci za sebou mají své první EP (2013), které je volně dostupné k poslechu a ke stažení na bandzone.cz. Od té doby pustili na svět i další kousky – například nejvíc parádní song s názvem Zdravotní ségra. Momentálně jeden z nejnovějších a nejsentimentálnějších výtvorů (autor měl asi menses), nese název Bída, song byl také zahrnut v playlistu Pod Lampou.

Vzhledem k tomu, že Provokace bez Legrace uzavírala tuhle párty s vidinou ranního vstávání, spoustu lidí odešlo po předchozí kapele, nic méně, ani tak to kluky neotrávilo a opřeli se do toho. Zbylé jádro koncíku posbíralo síly, které zbývaly a ještě si střihlo nějaké to pogo…nebo něco na ten způsob.

 

Záznam od Kamči Maškové (PbL)

 

Pokud jste fanoušky Provokace, nebo aspoň nešílíte, když tuhle kapelu slyšíte, dorazte teď v sobotu 23. května 2015 do Kalikováku. Zde s PBL zahrají další kapelky jako Sex Deviants nebo Budulínek a společně oslavíme narozeniny tohohle webu. UDÁLOST NA FB

Takže nezapomeňte, PODPORUJTE ŽIVOU HUDBU!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram