REPORT: Chodrockfest 2014

Máme za sebou další ročník domažlického Chodrockfestu, který se konal ve dnech 8. - 9. srpna 2014. Ti, kteří se nemohli dočkat, navštívili domažlický festival už ve čtvrtek, kdy se konal Warm-up večírek.

Během pátečního odpoledne se začalo stanové městečko rozrůstat. Potkávali jste své známé nebo poznávali nové lidi. Páteční den otevřeli Septic People na Čez stagi. Mezitím se na Hit Reality stagi připravovali UDG, na které přišly zástupy fanoušků. UDG dokonce nechali hrát na bubny i jejich zvukaře. Prague Conspiracyměli nevýhodu při zpěvu díky prachu, který jim lítal přímo do obličeje. Přesto s prachem a bez kláves dokázali udělat dobrou show. Během večera jste mohli zaslechnout Mandrage, nebo Zvlášňý školu. Chinaskidostali své fanoušky nejen novými, ale i nestárnoucími hity a po koncertě dokonce uspořádali autogramiádu. Předtím než začala Rockotéka zahráli ještě místní Sticx a Wohnout.

Samozřejmě nechyběly ani stánky s občerstvením. Mohli jste si dát klasické mastné bramboráky, hamburgery, klobásy, čínské nudle nebo jestli jste dostali chuť na sladké tak třeba palačinky. Pokud jste si dali nealko nápoje, mohli jste mít kofolu či točenou malinovku. Kromě piva, kterého není nikdy dost, jste si mohli dojít i do čajovny například na vodnici. Byly tu i stánky s ručně vyráběnými šperky a jinými drobnostmi. Počasí nám přálo, takže jste si mohli užívat sluníčka, a pokud jste náhodou neměli brýle nebo klobouky, mohli jste si zakoupit v dalším stánku. Nechyběl ani stánek, který byl součástí známky „Čistý festival“.

V sobotu se představily pro mě neznámé kapely Chai a Bags ze Strakonic, kteří měli celkem velký zástup fanoušků a nové si získali. Na hlavní stagi se měnili Krucipüsk, Vilda Čok & Bypass a Xindl X, který skvěle spolupracoval s fanoušky a všichni se skvěli bavili. V3ska, Komunál a specifický Záviš také bavili fanoušky na vedlejší stagi. Po koncertu Katapultu nastoupili na jeho místo Walda Gang a závěrečnou tečkou na závěr bylHarlej, který měl úspěch jako vždy.

Pro ty, co ještě neodpadli, se konala Kiss párty. Co se týče celkové návštěvnosti festivalu, bylo to více než fajnové. Všude vládla super nálada, která vytvářela skvělou atmosféru. Mohli jste si popovídat třeba i ve frontách na jídlo, nebo na toi-toiky. Seznámili jste se s někým novým, koho možná už nikdy nepotkáte a všechno bylo fajn. Ve stanovém městečku se sice vyskytl jakýsi problém, ale i tak zůstala atmosféra festivalu neporušená. Na výběr byla jednodenní nebo celofestivalovou vstupenka, takže pokud jste měli volný jen jeden den, nebo vás něco neoslovilo, mohli jste si vybrat kdy na festival zajdete.

Pokud jste tento rok vynechali nebo jste se ještě nepodívali do Domažlic, příští rok si ho určitě nenechte ujít!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram