REPORT: CHILDREN OF BODOM v Šeříkovce aneb "Everytime I Die"

CHILDREN OF BODOM se v rámci svého tour na oslavu 20 let na scéně zastavili i v České republice a 28. března 2017 vystoupili v plzeňské Šeříkovce (Plzeň-Slovany).

A tenhle večer byl vskutku velký, protože se do Plzně sjelo téměř 700 fanoušků všech věkových kategorií a z různých koutů země - z Domažlic, Prahy i Ostravy a dokonce jsem v davu zaslechla i angličtinu. Jako support s sebou Children přivezli kanadskou progresivní kapelu ONI a dánské rockery FOREVER STILL.

V 19:40 hod odstartovala plzeňskou oslavu kapela ONI. Jedná se o poměrně mladé uskupení, které se snaží o vymanění se z klasického pojetí progressive metalu, a to primárně použitím "drtivě těžkých a zákeřně melodických tónů". Ve finále je to progressive kombinovaný s djent a prvky death metalu. Zatím mají na kontě pouze debut s názvem "Ironshore". Hrající formaci ocenily spíše mladší ročníky, protože mnoho ostatních postávalo venku v družném hovoru nad půllitrem lahodného moku... Přátelská atmosféra vládla na všech frontách, a to je jeden z mnoha důvodů, proč mám koncerty tohoto typu ráda 🙂

FOREVER STILL je heavy rocková kapela v čele se zpěvačkou Majou Schonning. Vloni vydali debut "Tied Down". Jejich kombinace rocku s alternativními a gothic prvky mi místy připomínala kapelu Lacuna Coil a místy Evanescence... Bohužel jsem se od tohoto dojmu nedokázala moc oprostit. Nicméně se jedná o svébytnou kapelu, která určitě upoutá ještě pozornost a to nejen díky hlasu Maji.

Hlavní hvězdy večera CHILDREN OF BODOM na sebe dlouho nenechaly čekat. A my si mohli užít plnohodnotných 90 minut melodického death, thrash a symfonického black metalu s prvky neoklasiky (jak by řekla kritika a mnozí fanoušci). Bylo avizováno, že jejich setlist bude plný nejlepších songů z jejich prvních 4 alb, tedy "Something Wild", "Hatebreed", "Follow the Reaper" a "Hate Crew Dethroll". Koncert odstartovali písní Deadnight Warrior, kdy zpěvák Alexi "Wildchild" Laiho, jehož chraplavý vokál vždycky poznáte, dal pokyn a následně se publikum dalo do pohybu. Následovaly pecky In the Shadows či Black Widow. Alexi Laiho měl dostatek prostoru pro sebevyjádření se, protože nejen svou energičností je dost výrazným prvkem celé kapely. Byla to jednoduše přehlídka technických dovedností celé kapely. Zazněly pecky Hate Me!, Everytime I Die nebo Children od Decadence. Ještě po krátkém závěrečném outru zahráli na rozloučenou The Nail a Towards Dead End.

Pařilo se slušně a dokonce jsem ošetřovala jednoho chlapce s dost zakrváceným nosem 😀 Children of bodom byla jedna z mých prvních metalových kapel, které jsem onehdá jako menší slyšela, a u tohoto stylu jsem také dodnes zůstala. Byla jsem ráda, že budou hrát staré pecky, protože jejich novější tvorbu moc neznám. Nicméně nevím, po těch letech mi jejich koncert přišel jako jedna dlouhá písnička bez nějaké větší melodické inovace, která by prodchla takovou jistou jednotvárnost. Což neubírá nic na síle Children a na tom, že jsem si jejich koncert užila a ráda si je znova poslechla! Navíc zvukovou stránku hodnotím na výbornou, což v místních klubech úplně nebývá zvykem... Trochu mě mrzí, že skončili přesně v 22:59 hod, ale beru to s úsměvem jako vstřícný krok k dojíždějícím, aby se necítili o něco ochuzeni.

Fotoreport od Oskárka níže. Další fotoreport od Martina Hanáčka - zde

Fotoreport:

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram