REPORT: Chicken Hell a Head Down v Radnicích u Rokycan

V sobotu 20. prosince 2014 se v Radnicích, v zařízení známém jako Stodola uskutečnil koncert místní skupiny Chicken Hell, jež s sebou měli jako velkého bratra klatovské Head Down. Začátek akce byl stanoven na osmou hodinu, ale místní Stodola se začala plnit již daleko dříve.

Po osmé už začínalo být uvnitř celkem plno, a všechna místa k sezení byla obsazena. To bylo částečně způsobeno i tím, že část vnitřního prostoru byla vyčleněna kapelám. Nedostatek míst k sezení ovšem podle mě nebyl na škodu, ba naopak. S prvními tóny se lidé začali zvedat a šli se podívat blíže, sedět tudíž opravdu nebylo na místě.

Jako první rozezněla radnickou Stodolu místní mladá skupina Chicken Hell, složená převážně z krásných mladých slečen, jimž rytmus udával jediný muž v sestavě, střapatý bubeník. Slečny začaly opravdu od podlahy a to písní Smoke on the water od Deep Purple. Následovaly další songy z jejich repertoáru, mezi které patří jak punkové vypalovačky typu Should i stay or should i go, tak i pomalé ploužáky jako Voda živá od Anety Langerové. Zazněly také songy z vlastní tvorby, a především píseň Taková jsem já, ze které cítíte energii a je snadné si představit, že vychází přímo ze srdce mladé slečny. S přibývajícím časem přibývalo i lidí a atmosféra začala solidně houstnout, před kapelou tančilo stále více lidí a jelikož se přímo před kapelou nacházel dřevěný nosný sloup, měl jsem chvilkami obavy abychom na sebe nedopatřením neshodili i část stropu. S blížícím se koncem vystoupení Chicken Hell, začínala i míra alkoholového opojení obecenstva dosahovat ideální výše a neoblomní fanoušci si nakonec ještě vykřičeli několik přídavků.

Poté následovala pauza, během které se vyměnily kapely a většina fanoušků se odebrala na bar, který byl doslova v obležení a alkohol skutečně tekl proudem. To už se ale rozeznívaly reproduktory prvními tóny skupiny Head Down, jejichž rock-grunge přilákal od baru nejednoho posluchače. Další a další songy roztáčely fanoušky do vysokých otáček, před kapelou se rozjela skutečná pařba. Kluci z Head Down zahráli songy ze starší tvorby, ale především songy z jejich nového EP Between Past And Future. A především songy jako Race nebo Narcoleptic sklidily velký úspěch. Fanoušci si ve finále samozřejmě vykřičeli přídavek a za velkého potlesku se s kapelou rozloučili. Sice právě odbíjela půlnoc , nic ale nenaznačovalo tomu, že by akce měla končit. Bar byl stále v obležení a uvnitř se zdálo být našlapáno více než předtím, a zábava samozřejmě pokračovala. Jak dlouho ještě radničtí pařmeni udržovali barmanky v zápřahu přesně nevím, jelikož jsem něco málo po jedné hodině ranní, silně pod vlivem (stejně se jmenuje i jeden song od Chicken Hell) uvítal odvoz směr postel. Ze zkušenosti bych ale řekl, že reálná je tak čtvrtá až pátá hodina ranní, né-li déle.

Tato akce každopádně ukázala že rocková, punkrocková a punková muzika má v Radnicích a okolí silnou základnu, takže na podobné akce zde bude vždy plno.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram