30. 6. 2014

REPORT: Cheers! a Malá bílá vrána v Zach’s Pub

Článek

Autor


KapelyZapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 5952 / 10000 palců!

Chci pomoct!

Dne 26. června 2014 jsme navštívili venkovní terasu známého plzeňského klubu Zach’s Pub. Na to, že se v Plzni odehrával všemi médii protěžovaný koncert desetiletí Lucie 2014 v lochotínském amfiteátru (reportáž zde), to neubralo na návštěvnosti a klub byl přeplněný návštěvníky. O perfektní zvuk se postaral pan Zeman, se kterým máme výborné zkušenosti i s naší vlastní kapelou. (pozn. autora)

Přicházeli jsme přesně na 20. hodinu a už od vstupu slyšeli, že pražská folk-punková kapela s prvky ethno stylu Malá bílá vrána zahájila svoji produkci. Kapela čerpala z lidové hudby naší vlasti, ale i z lidové hudby Irska, Balkánu, či tradičních písní severoamerických Indiánů. Za mě rozhodně byly nejzajímavější písněTokaheya a Radio Buenos Aires. Celá produkce byla okořeněna akordeonem. Dočetl jsem se, že by sestava měla disponovat i houslemi, ale nezahlédl jsem je a ani neslyšel. Pokud jste na koncertě byli a baskytarista Vám byl povědomý, můžete si být jisti, že se jednalo o známého českého producenta Páju Junka, který má na kontě opravdu mnoho hudebních klipů k písním českých předních interpretů převážně punkové a alternativní hudby.

Jako druhá vystoupila známá kapela z Plzně hrající folk-punkovou energickou muziku s rytmy připomínajícími vzdálené Irsko. Ano, řeč je o Cheers! Základ kapely je složen ze zvučného kontrabasu, na který hrál kudrnatý sympatický chlapík s dobovou dýmkou v ústech a z rytmických úderů bubeníka na jeho bicí sestavu. Energii do duše vlévala elektrická kytara a akordeon spolu s houslemi, na které jejich majitel nejen klasicky hrál, ale často vybrnkával velmi melodické tóny. Korunu všemu nasazovali veselé tóny příčné a klasické irské flétny, které si flétnistka čas od času prohodila. V poslední řadě nadaný zpěvák s elektroakustickou kytarou, která kapele udává ten správný říz a skvělým a pevným hlasem. K poslechu zazněli písně jak v jazyce anglickém, tak i českém.

Vystoupení bylo zakončeno bujarou děkovačkou všem pařícím a tancujícím návštěvníkům a krátce po policejní 22. hodině byl zvučným tónům irské folkové muziky konec. Já i moji přátele jsme se opravdu skvěle bavili, jen to pivo Kelt mohlo být lepší. Tak třeba zase za rok!

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: