REPORT: Cheers! a Velký Voči v Andělu

Ve středu 11. února 2015 se v plzeňském Café baru Anděl odehrál koncert kapel Velký Voči a Cheers!. Po příchodu do klubu bylo nesourodé publikum všemožných stylů označeno zelenou páskou a občerstvovalo se bernadskými pivy, lahvoni, či jinými tekutinami.

Sál se před desátou hodinou zdál pouze poloplný, ale to prvním vystupujícím - mladičké punk-rockové kapele Velký Voči rozhodně nevzalo vítr z plachet. A tak se tento triplet jal své basy, pestrobarevné kytary, paliček a zostra načali večer. Zazněly songy jako Pornografie, Bulvár, nebo TV Život. Poslední zmiňovaná skladba se zabývá problematikou sledování českých telenovel (které mají 200 000 dílů, jsou to sračky a nikoho to kurva nezajímá, podle slov bubeníka). Kapela své texty plní antisystémovými poselstvími, popisuje konzum a snaží se upozornit své mladé posluchače na tupost běžného lidství a otupování lidské mysli. Hudebně mi byla kapela sympatická, i přes "obyčejný" punkový ráz, byly melodie zajímavé, částmi dokonce originální a neoposlouchané. Pro pozorné posluchače byla zjevná inspirace rock'n'rollovými riffy a za to ode mě tito mladí hudebníci dostávají rozhodné plus!

Po krátké odmlce se na malou stage Anděla vyskládalo všech sedm členů kapely Cheers!, včetně ochořelého houslisty, který usedl na štokrle na jeho typické místo po pravé straně pódia. Nemoc ale jeho smyčci neubrala ani ždibec rychlosti a svižné tempo kapely probralo diváky, kteří se jako zázrakem vyrojili z nebes (chodby před těžkými, kovovými dveřmi) a vyplnili mezery v poměrně malém sálu plzeňského Anděla.

Tato folk-punková kapela svými živelnými songy rozpoutala příjemnou atmosféru, kterou potěšila jejich fanoušky, několik náhodných diváků a zbylé osazenstvo. Energické skladby změnily několik metrů čtverečních pod úrovní Bezručovy ulice na dublinský bar s bezručným barmanem. Nakonec se i několik opilých námořníků osmělilo k jemné strkanici pod pódiem a následně vyzvali své lepé děvy k vířivému tanci. Moc hezké!

To už se ale večer chýlil ke svému konci. Zaznělo ještě několik přídavků, snad i proto, že si nikdo nechtěl uvědomit, že je vlastně středa a že se za pár hodin musí svědci tohoto rychle ubíhajícího koncertu odporoučet do svých prací a škol.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram