REPORT: Booger v Kalikováku 8. 8. 2014

Kapela Booger, o které jsme Vám již v minulosti přinesli reportáž, zahrála 8. 8. 2014 v Kalikovském mlýně. Jelikož mne jejich koncert nikdy nezklamal, byla náplň pátečního večera jasná. Po společné domluvě jsme měly s kamarádkou zajištěný volný vstup. Super! Ale chyba lávky…

Atmosféra klubu je celkově vždy příjemná. Moc se mi líbí například parádní rockerský záchody. Dokonce je tu i zahrádka pro ty, co si potrpí na čerstvý vzdoušek a letní pohodu. Ale co na mě vůbec neudělalo dojem, bylo dohadování, zda máme volný akreditovaný vstup či ne. Ačkoliv vše bylo domluvené a zařízené, objevil se problém. Vstupné šlo na kapelu, což mi připomnělo menší morální dilema. Když sáhnu do kapsy, bude mít má oblíbená kapela lepší výdělek. Na druhou stranu, akce přece nestojí a nepadá na dvou volných vstupech, navíc když bude sepsaná reportáž, ze které plyne reklama pro klub. Nicméně, raději než se dohadovat jsem těch 80 kaček zaplatila. Hlady neumřu a na pivo mám ještě také.

Po uvítání se zpěvákem Danem Suchým jsme se usadily. I reprodukovaná hudba před produkcí kapely stála za to. Marilyn Manson - Personal Jesus, Smoke on the Water a další pecky. Kolem deváté se konečně začalo něco dít.

V kapele došlo k menší obměně. Nová zpěvačka Dáša Jelínková, která s kluky už v minulosti vystupovala, na mě působila příjemně a pohodově. Žádný stres a žádná křeč. Občas před sebou musela mít text, což jí trochu bránilo v kontaktu s lidmi v okolí, ale jinak byla úžasná. Všechno to z ní plynulo, nemusela nic tahat až z paty a zároveň nebyla jako neřízená střela. Nevšimla jsem si, že by nějak vybočovala, všechno prostě tak jak má být. Nedivím se, že slečna v hledišti chtěla naléhavě zopakovat song Black coffee. Ona ho dala naprosto báječně. Vnímala jsem její zpěv a v duchu si říkala, jaké by to bylo mít její hlas. Dan exceloval jako vždycky. Jeho gesta a pohyby když zpívá jsou působivé. Dívala jsem se na něj a napadlo mě, že znám skvělé kytaristy nebo výborné zpěváky a basáky, ale tohle je pro mě nejen skvělý zpěvák, ale i muzikant. Došlo na střídání jeho hlasu, foukací harmoniky, saxofonu i příčné flétny. Měkké tóny kláves, za kterými seděl Josef Traksl, precizní kytara v podání Jana Smolíka a basa, na kterou si to dával Jakub Vohnout. Sice vypadá jako hodnej skaut, ale když se do toho pustí, máte chuť po něm hodit kalhotky. A taky parádní bubny s výborným bubeníkem Davidem Košťálem. To všechno geniálně sehrané, sladěné a zapadající. Zazněla napříkladSatisfaction od Rolling Stones, Wonderful world od Luise Armstronga, I Feel Good a spousta dalších pecek, které vám vlijí energii do žil. Dokonce i má kamarádka byla nadšená, přestože to není její šálek kávy.

Byla to skvělá akce. Chcete-li se s touto kapelou seznámit, doporučuji vyrazit na koncert nebo mrknout na jejich stránky na Bandzone.cz profil. Neprohloupíte.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram