REPORT: Ben Cristovao v plzeňském Buena Vista clubu

Ve čtvrtek 2. 10. 2014 se v plzeňském Buena Vista clubu konal koncert místního rodáka Bena Cristovaa. Jednalo se zároveň i o křest jeho nového alba Made in Czechoslovakia. S touto deskou chce zaútočit nejen na české posluchače, ale také na ty zahraniční. 

Plně vyprodaná Buena Vista už pár minut po osmé byla téměř celá zaplněná. Diváky tvořila vesměs děvčata, sem tam se mihla jedna, která si přivedla přítele. Ječící dav už netrpělivě vyhlížel, kdy přijde jejich oblíbenec na pódium.

Nejprve se na pódiu objevila dvojice Fugi & Kenny. Tito kluci s velkým tanečním talentem, ale také se smyslem pro humor dokáží vždy vykouzlit minimálně úsměv na rtech. Spolupráce s Benem už se dá počítat na měsíce či roky. Výstižně zaplňují pauzy mezi písničkami svými kreacemi a sem tam si zablbnou i při samotných písničkách. A právě oni večer otevřeli. Rozdali ceny ze soutěže, která probíhala na Facebooku a poté už mohli všichni vyvolávat Benovo jméno.

Show odstartovala fun hitem Prdel, který pocházel ještě z předcházející desky. To dostalo publikum ihned do varu, a tak zpíval celý klub. V průběhu celého koncertu se styl písniček lišil. Ben Cristovao tak ukázal, že se má nejen skvěle, nebo že vyhrál jako první černoch českej pohár na prkně, ale také kus sebe a svých pocitů. Jak sám uvedl, píseň Instagram čerpá z jeho nedávného vztahu. Nebo píseň Tělo, popřípadě Úžasná, pěje ódy na ženské křivky a ženy celkově. Zároveň si jedna slečna mohla užít tuto píseň přímo na jevišti a k tomu i přítomnost obnaženého Bena. Text Sweet Chilli děkuje kamarádům za všechny zážitky a okamžiky s nimi. Na kamarády myslel i během vystupování. Stačil představit všechny členy týmu, který čítal několik jmen od dvojice Fugi & Kenny, přes Abdu, až třeba jeho producenta Glowsticks, který na místě ale nebyl. Dalším členem byl mimo jiné i EZY. Zpěvák, pro mě s velice zajímavým hlasem, který spolupracoval na písni MAM a ukázal se na pódium několikrát během večera.

Celý večer gradoval. Příjemně plynul a bylo vidět, že i samotnému Benovi se podlamují kolena. Přišlo mi, že byl dojat takovou atmosférou a počtem lidí, kteří přišli. Převážně holkám se tak odvděčil několikanásobným sundáním tílka. Nakonec si také mohl vyzkoušet svůj první stage diving . Děkujeme Bene za super první koncert z turné, gratulujeme ke křtu alba a přejeme abys pokračoval ve stejném duchu!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram