ROZHOVOR: Annešanté - plzeňský nejen šanson

S Annou Rauschovou jsme se sešli těsně před jejím vystoupením s šansonovou kapelou Annešanté v plzeňskémHifi Clubu 5.4.2014. Anna má velký hlasový dar a nádherný přízvuk, který k šansonu jistojistě patří. Rozhovor se krásně poslouchal, ať už na místě, nebo z diktafonu při přepisu.

Jak jste přišli na název Annešanté?

Rozhodli jsme se hrát francouský šanson, říznutý i tím českým. Řekli jsme si, že by to bylo takové pěkné, kdybychom měli francouzštinou zavánějící název. Annešanté je vlastně slovní hříčka, protože když se ve Francii někomu představíte, tak on Vám řekne Enchanté [a~ša~te], což znamená něco jako Těší mě. A když se to napíše tak, jak to píšeme my, tak je to Ann (mé jméno) a dohromady s šanté to znamená něco ve smysluAnča zpívala. Ta naše kapela je vůbec taková jedna velká hříčka.

Ve Vašich textech zní kromě češtiny také francouzština, občas maďarština a jiné jazyky. Jsou to tvé jazykové zkušenosti, nebo Vám s tím pomáhá nějaký rodilý mluvčí?

My máme to štěstí, že náš bubeník je poloviční Francouz, takže s tou francouzštinou pomáhá hodně. Z francouzštiny jsem odmaturovala, takže mám také nějaké vědomosti. Jinak maďarsky, japonsky a těmi zvláštními jazyky co tam máme hovořím samozřejmě plynně. (smích)

Jak dlouho hrajete?

Dohromady jsme se dali na konci roku 2011, ale první koncert byl zhruba v půlce března 2012.

Koncertujete jen v ČR, nebo jste už vyjeli někam za hranice, třeba například do Francie?

Jednou jsme opravdu zahráli na trhu a narozeninové oslavě ve Francii. Jinak hrajeme u nás, ale do Francie bychom se opět rádi vrátili. Mimochodem teď nás čeká jeden koncert v Žilině na Slovensku a na to se taky moc těšíme.

O čem jsou Vaše texty?

Šanson je o velké lásce a velikém trápení. Na druhou stranu se chceme taky bavit a nebabrat se jen v těchto patosálních tématech.

Nahrávali jste u Jakuba Mesároše v Rokycanech. Jak se Vám pracovalo a kolik času to zabralo?

Byla to demonahrávka, kterou jsme nahráli na konci února 2013 a křest byl až po roce 12. března 2014. Obsahuje 6 tracků a nahrávali jsme je dva dny. Byla to moc sympatická zkušenost.

Máte ještě nějaké jiné nahrávky, kromě tohoto dema?

Zatím nemáme nic jiného, jen to jedno demo z loňského roku. Rádi bychom do budoucna něco opět nahráli, ale ještě to není aktuální.

Máš nějaký vzkaz pro čtenáře PlzeňskéKapely.cz a celkově pro všechny Vaše posluchače?

Když je ta Plzeň hlavním městem piva, tak rozhodně pijte víno, jezte bagety, poslouchejte šansón a pořádnou muziku.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram