AKTUALITA: Plzeňská Noc 2015 - již zítra

Dne 23.10.2015 se v našem regionálním městě uskuteční památná Plzeňská Noc. Událost na facebooku najdete zde.
Jedná se o velký a rozlehlý festival po celém městě na klubové scéně. Mezi hlavními interprety jsou například Hentai Corporation, Paulie Garand,Skywalker, Prague Conspiracy, Houba, DiscoBalls, The.Switch, Švihadlo,N.V.Ú… a mnoho… mnoho dalších skvělých interpretů.

PlzeňskéKapely.cz mají tu čest spravovat stage v Jam Culture club, poblíž stadionu HC Plzeň. U nás zahrají Teepee, Zoey, tasted!, Blud a Myotox. Budeme se na Vás těšit!


Zobrazit kompletní upoutávku i s mapkou

 

V Plzni, dne 23. října 2015 - první ročník multižánrového festivalu Plzeňská Noc láká na více než sedmdesát interpretů na patnácti plzeňských klubových scénách za jednotné vstupné.

Festival Plzeňská Noc, který navazuje na úspěch své sesterské akce Žižkovská Noc a přináší den a noc plné hudby, divadla, literatury ale i bohatého doprovodného programu včetně Plzeňského marketu, proběhne na patnácti klubových scénách po celé Plzni za jednotné minimální vstupné. Na festivalu se také podílí Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury.

Z hudebního pole se představí špičky svých žánrů jako thrash-rock’n’rolloví Hentai Corporation, raper Paulie Garand za doprovodu Kennyho Rougha, česká hardcore jednička Skywalker, reggae matadoři Švihadlo, česká punková legenda NVÚ či „kníže pornofolku“ Záviš, ale také mladá krev české scény.

Dále se návštěvníci mohou těšit na divadelní zážitky v podání Metoděje&Dozera se seriálem Tajemství vesmíru či souboru KL.I.KA, kteří spojují divadlo a sport v ucelenou hru. Po divadelních improvizacích proběhne v prostoru Papírny paradivadelní program stále oblíbenější slam poetry.

Festival také navštíví jeden ze zakladatelů divadla Sklep, vášnivý architekt, ale také herec a básník David Vávra, jehož hudebně doprovodí Karel Bublajak.  Ve zhudebněné poezii literárně-hudebního pásma Zlatoválky se představí mimo jiné i letošní laureátka Ortenovy ceny Alžběta Stančáková.

Ve spolupráci s Japan festem vystoupí v prostorech DEPO2015 výběr současných japonských interpretů – postorocková kapela Tomy Wealth, DJ Kyoka a další japonští DJs, doplněný o bohatý japanistický doprovodný program jako RAW digital - živé kreslení před publikem, workshop Sushi, či přednáška s performencí shibari/bondage a cosplay.

V odpoledních hodinách pak v prostorech Papírny proběhne zdarma první Plzeňský market, který nabídne vše od  oblečení a doplňků, domácí sladkosti až po home made výrobky a mnoho dalšího.

Festival bude navíc spojovat zdarma speciální autobusová linka.

//zdroj: tisková zpráva PN

Na celý festival je jednotné vstupné, které je omezeno pouze kapacitou klubů.
Nezapomeň, že do 19:00 máš vstup pouze za kilčo, pak už to bude stopadesát.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram