AKTUALITA: Akce měsíce - DISTANT SPACE vol.1

Ještě neuplynul ani rok od založení plzeňské metalové kapely InnerSphere, ale již teď můžeme s klidným srdcem konstatovat, že tato kapela rozhodně má co nabídnout a ještě se nepředvedla v plné síle. Zítra, 14. ledna, je kapela k zastižení na Vomit the Darkness v Ostravě a o týden později, 21. ledna 2017, to rozjedou spolu se svými hosty, kterými jsou metalové kapely NAHUM, Darkfall a Arch of Hell , na akci s názvem Distant Space vol.1 v plzeňském Divadle pod lampou.

Začněme nejdále a tím pádem jako první představíme thrash/death metalové uskupení z rakouského Grazu - DARKFALL. Nejedná se o žádné nováčky, protože na hudební scéně se pohybují přes 20 let a na kontě již mají  7 alb. Představili se na několika festivalech jako například Summer Open Air, Woodstone Next Generation Open Air, Dark Season Metalfest, Dark Moon Festival nebo na tuzemském Žižkově vraždícím palcátu či Open Hell Festu. Jako support se podíleli na koncertech s kapelami jako Dark Tranquillity, Behemonth, Belphegor, Exhumend nebo Macabre.

NAHUM - death návštěva z Ostravy. Pokud nedočkáte času, tak si samozřejmě také zahrají zítra, 14. ledna, na Vomit the Darkness v Ostravě, kde budou i InnerSphere.  NAHUM - thrash/death kapela si hned po několika málo zkouškách stoupla v roce 2004 hned na pódium se svoji historicky první písní Worldwide Screaming, a také hned natočila demo "Unhuman". V roce 2012 jim vyšlo album "The Gates Are Open" a o 2 další roky déle "And The Chaos Has Begun", kdy se obě tato alba drží jakéhosi apokalyptického konceptu, jehož dominantou je chaos... "Poslední dny začaly!"

Následovat budou brněnští Arch Of Hell. Tento symfonic melodic metal se uvedl na českou scénu v roce 2006 s demo nahrávkou "Overall Death" a zřejmě k 10. výročí si nadělili album "Freakshow". Za celou dobu svého působení se několikrát proměnilo jejich personální obsazení a ruku v ruce s tím šel i posun v jejich tvorbě, takže můžeme říci, že se od klasického symfonic/melodic metalu pomalu dostávají k metalcoru s prvky death metalu.

Pomyslnou třešničkou bude samozřejmě pořádající plzeňská kapela InnerSphere. Kluci hrají melodic-death s prvky trash či heavy, ale jak říkají, nemají rádi škatulkování. Charakteristickým znakem jejich tvorby je prý melancholie. Tak se nechejme překvapit. Určitě nebude nouze o překvapivé momenty. Na kontě již mají EP se vskutku výjimečným názvem "EP" :-D, které obsahuje 5 songů a křtilo se v říjnu minulého roku. Zároveň kapela ještě onehdá v listopadu stihla obměnit svoji herní sestavu a s novými lidmi dochází i k začlenění jiných prvků do hudby, takže se nezbývá než těšit na jejich novou tvorbu, která snad vyústí na konci tohoto nového roku do nové desky 🙂

Sobotní nářez započne v 19:30 hod, vlezné je 150 ká-čé 🙂

 

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram