Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přinesl všem hudebním nadšencům velice nemilé oznámení. Od soboty 25.7.2020 bude povinné nosit roušku ve vnitřních prostorech klubů a hospod při účasti nad 100 lidí.

Od pondělí by měla být kapacita omezena na 500 osob. Rozhodnutí velmi přispěl fakt, že se v pražském klubu Techtle Mechtle nakazilo více než 100 osob.

Roušky budou mimo jiné povinné na svatbách i pohřbech, ale zajímavé je, že v MHD nebo obchodech lidé roušky mít nemusejí.

Aktuálně je v České republice přes pět tisíc aktivních případů a v posledních dnech tento počet výrazně roste.

My plzeňští můžeme být ale zatím v klidu, situace je u nás, jednou z nejpřívětivějších  v zemi. Proto buďme opatrní, čekají nás skvělé festivaly a byla by škoda o ně přijít.

Za odstrašující případ můžeme uvést například Colours of Ostrava z minulého týdne. Zpřísněná protiepidemiologická opatření ho v počátcích jeho konání zrušila, což může být, i pro takto velký festival, likvidační. Šéfka festivalu Zlata Holušová je rozhořčená a zvažuje právní kroky, s čímž jednohlasně souhlasíme, jelikož hygienická stanice měla tuto informaci na stole již několik dnů předem. Za redakci držíme palce a doufáme, že to pořadatelé zvládnou. 🙁 

Držme se, buďme ohleduplní, zdraví a užívejme si povolené akce. Ačkoliv je současná situace omezující, akce jsou super a lidé si je užívají plnými doušky, protože mohou.