AKTUALITA: Roušky jsou zpět. Od soboty budou povinné na koncertech ve vnitřních prostorech

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přinesl všem hudebním nadšencům velice nemilé oznámení. Od soboty 25.7.2020 bude povinné nosit roušku ve vnitřních prostorech klubů a hospod při účasti nad 100 lidí.

Od pondělí by měla být kapacita omezena na 500 osob. Rozhodnutí velmi přispěl fakt, že se v pražském klubu Techtle Mechtle nakazilo více než 100 osob.

Roušky budou mimo jiné povinné na svatbách i pohřbech, ale zajímavé je, že v MHD nebo obchodech lidé roušky mít nemusejí.

Aktuálně je v České republice přes pět tisíc aktivních případů a v posledních dnech tento počet výrazně roste.

My plzeňští můžeme být ale zatím v klidu, situace je u nás, jednou z nejpřívětivějších  v zemi. Proto buďme opatrní, čekají nás skvělé festivaly a byla by škoda o ně přijít.

Za odstrašující případ můžeme uvést například Colours of Ostrava z minulého týdne. Zpřísněná protiepidemiologická opatření ho v počátcích jeho konání zrušila, což může být, i pro takto velký festival, likvidační. Šéfka festivalu Zlata Holušová je rozhořčená a zvažuje právní kroky, s čímž jednohlasně souhlasíme, jelikož hygienická stanice měla tuto informaci na stole již několik dnů předem. Za redakci držíme palce a doufáme, že to pořadatelé zvládnou. 🙁 

Držme se, buďme ohleduplní, zdraví a užívejme si povolené akce. Ačkoliv je současná situace omezující, akce jsou super a lidé si je užívají plnými doušky, protože mohou.

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram