AKTUALITA: Punkáči se sejdou v hrádeckém letňáku, a to již pošesté!

Nejistá sezóna - tak by se dalo nazvat letošní festivalové léto. Některé akce se vůbec neuskuteční, další bojují s náhradou headlinerů, většinou ze zahraničí, a proto hledají „náplast“ v tuzemských vodách.

Tahle nervozita jakoby míjela již tradiční „Hrádecký letňák“, možná právě proto, že se řadí mezi menší festivaly a vsází na kvalitní regionální kapely. Jediné, co standardně dělá vrásky na čele pořadatelům je počasí. Zatím snad každý rok více, či méně pršelo, a přesto to festival nikdy nezastavilo.

Neváhej a doraž!

Událost na Facebooku: Jen si to tam odklepni... ať víš! 


Doraž

Při prvním ročníku déšť dokonce zahnal zkušeného zvukaře, ale kapely se tváří tvář před jasným stornem rozjely po zkušebnách a akce se odehrála na „kombíčka“ nevalné watáže - prostě Punk´s not dead!

Poslední ročník předznamenal nový směr. Kvalitní zvuk, řádně nasvícená scéna, kapely, které berou svůj koníček vážně a parádní podpora od místní kultury. To koneckonců bylo odměněno zatím nejvyšším počtem diváků.

Letos se k pořádající kapele Nízká úroveň, která se zde chystá pokřtít své druhé CD v rámci letního turné, přidá výborná rokycanská banda Důležitá in Formace. Hrají punk-rock okořeněný harmonikou. Podobně jako Nízká úroveň vsázejí na netradiční nástroj.

Další kapela, již mimo region, je zkušený Soukromey pozemek. Tato příbramská kapela založená v minulém tisíciletí má za sebou více jak 20-ti letou historii, za kterou nasbírala mnoho fanoušků. Teď přijíždějí, aby předvedli svou údernou muziku s trefnými texty.

P.U.M. (Pivaři Umírají Minimálně) je název letošního taháku. Kluci kolem svého frontmana vyznávají spojení punku s metalovými rysy. Kapela hraje skladby převážně o záležitostech, se kterými nesouhlasí, ale také o pivě, či zábavě. Jejich počátky sahají až do roku 2008, kdy vystupovali pod názvem Potrati. Od té doby ušli dlouhou cestu, na které si zahráli s velkými jmény, jak z Čech, tak zahraničí na neméně velkých akcích.

Na závěr je třeba říct, že bez vás fanoušků by žádná z akcí neměla smysl a podporovat živou hudbu, ať už na slavných festivalech, tak v zapadlé Horní–Dolní má smysl, a proto se na Vás znovu a znovu budeme těšit, protože pokud to trochu půjde, Hrádeckej letňák bude žít!!!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram