AKTUALITA: Knihovna města Plzně pořádá MiniKoncerty!

Ano, na YouTube kanále Obvodní knihovna Skvrňany a M-klub můžete sledovat několik koncertů, jejichž premiéry začínají vždy v 18 hodin.

Line-up:

  • 11. 1. 2021 - Honza Křížek
  • 19. 1. 2021 - Jakub Noha
  • 25. 1. 2021 - Justin Lavash
  • 1. 2. 2021 Markéta Zdeňková
  • 8. 2. 2021 Petr Linhart
  • 16. 2. 2021 Jamie Marshall
  • 3. 3. 2021 Marek Dusil
  • 8. 3. 2021 Pickering Pick (USA)

Jak takový koncert vypadá?

Jako příklad můžeme uvést například koncert Markéty Zdeňkové, který proběhl 1. 2. 2021. Markéta je mladá zpěvačka, kytaristka a písničkářka. Hudbě se věnovala od útlého věku, ve třinácti letech začala skládat první písně s vlastními (většinou českými) texty. Vystudovala jazzový zpěv na VOŠ Jaroslava Ježka. 

Její tvorba se pohybuje na pomezí žánrů, hlavně folku a jazzu, a nabízí širokou škálu témat od sousedských starostí s řezníkem přes temné babiččino dědictví až po meditativní plavbu Ves Mírem. 

Autor fotografie: Tomáš Moudrý

Vystupuje pravidelně s kapelou MarZ, kterou založila spolu s trombonistou a zpěvákem Štěpánem Janouškem, sólově a někdy také spolupracuje s dalšími muzikanty. Kromě repertoáru svých skladeb se věnuje také jazzu a latinsko-americké hudbě.

Jamie Marshall již 16. 2. 2021

Než se Jamie přestěhoval do Prahy, byl více než dvacet let součástí londýnské hudební scény. Hrál v místech tak různých jako Královská slavnostní síň, v klubu Marquee, v klubu Twelve Bar, ale například také v Londýnském Dopravním muzeu.

Objevil se v britských celostátních radio stanicích (na BBC Radiu 1, Radiu 2 a Radiu 5) a také v televizi (BBC 1, BBC 2, Channel 4 a Sky TV). Na regionální úrovni hrál živě ve vysíláních na BBC GLR, BBC Three Countries Radio, BBC Radio Wales, BBC Radio Bristol a BBC Radio North East a na nezávislých stanicích Capital Radio a Jazz FM.

Živě hrál Jamie s takovými hvězdami, jako jsou Don McLean, 2008 držitel Oscara Glen Hansard, The Blues Band, Paul Young and Los Pacaminos, s frontmanem skupiny Squeeze Glennem Tilbrookem a britskou bluesovou legendou Long Johnem Baldrym. Jeho celostátní turné s McLeanem završili Jamie a jeho kapela nahrávkou speciální verze hitu "American Pie" ve studiu EMI, Abbey Road Studios, kterou pak zahráli živě v televizi BBC v pořadu Nejlepších deseti popových písní.

Jamie Marshall

V České republice se pravidelně objevuje na mnoha festivalech, včetně festivalu v Telči, a spolupracuje s osobnostmi jako Vlasta Redl, Slávek Janoušek a Věra Martinová.

Jeho debutové album In Our Lifetime vzbudilo mnoho ohlasů a nadšených recenzí v tisku a médiích. Jim Driver v časopise Time Out napsal: "je těžké uvěřit, že Marshall není rockovou hvězdou". Tim Tucker z časopisu Total Guitar popisuje Jamieho jako perfektního hudebníka a pokračuje, "Jamie je zpěvák a skladatel nejvyššího kalibru".

V časopise Rock and Reel Sean McGhee usuzuje, že pravděpodobně největší Marshallovo kouzlo spočívá  v jeho schopnosti psát "písně, které jsou krásně provázané melodií a s citem pro to, aby posluchače okamžitě zaujaly"."Je to klasický skladatel, který by doslova mohl těm velkým klukům ukázat".

Jeho druhé album, HereAfter, bylo licencováno pro Českou republiku nezávislou společností Popron a je k dostání na koncertech, na pultech obchodu a lze si ho koupit na Internetu na Jamieho stránkách www.jamiemarshall.com.

Namíchané a zdatně vytvořené legendárním producentem Johnem Woodem (proslulým svou prací se zpěváky a skladateli Nickem Drakem, Johnem Martym a Boo Hewerdinem) obsahuje 11 skladeb, které Jamie napsal a nahrál se svou kapelou a hosty - na Dobro a bluesovou kytaru Micky Moodym a také s bývalým členem kapely a hráčem na bicí Karlosem Edwardsem (hraje s Robertem Palmerem, Danny Wilsonem a skupinou Prefab Sprout).

V recenzi na festivalové vystoupení v Západním Londýne napsal Don Craine pro časopis BluesMatters, že jde o "akci hodnou arény ve Wembley". Big George, zpravodaj Zlatých cen Sony Radia přezdíval Jamiemu "jeden z hudebních skvostu této země".

(zdroj: https://www.jamiemarshall.com/news/?page_id=1277)

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram