8. 1. 2020

AKTUALITA: Kapela P.V.A. zahraje neopakovatelný koncert k 25. výročí v Divadle pod Lampou

Článek

Autor


Kapela


Klub


Zapoj se i Ty! Pozvi lidi!

Pojďme dostat obsah k co nejvíce lidem.

Momentálně máme 5952 / 10000 palců!

Chci pomoct!

UDÁLOST ZDE: 11. ledna 2020 v Divadlo pod Lampou

„V roce 2020 tomu bude neuvěřitelných 25 let, kdy P.V.A. nahráli a následně u Papagájova hlasatele vydali audiokazetu Prasata Vyšší Autority,“ říká Majkl, autor a zakládající člen P.V.A. „Pro mnohé punkery z 90 let se kazeta stala vpravdě kultovní nahrávkou. Některé písně hrajeme dodnes, o řadu z nich si na koncertech fanoušci často říkají. A taky se hodně ptají, jestli se dá kazeta v dnešní době někde sehnat. A to nás přivedlo na myšlenku oslavit 25 let od vzniku Prasat velkolepým neopakovatelným koncertem.“

Večer v plzeňském Divadle pod Lampou bude mít několik částí. V té první P.V.A. znovu a lépe natočí album Prasata vyšší autority. „Prasatům hrozně ublížil čas“ , říká basák P.V.A. Kochy. „Nahrávka vznikla natočením naživo ve zkušebně, většina písniček na první dobrou. Jak se říká – nevadí, že to neladí, hlavně, že to nemá rytmus. Dneska se to nedá moc poslouchat. A je to obrovská škoda, protože ty písničky jsou samy o sobě super a fungují i po čtvrtstoletí. Tak jsme se rozhodli, že je nahrajeme znovu naživo.“ 

Živou nahrávkou ale večer neskončí. Na podiu se totiž postupně vystřídají všechny sestavy, které tvořily P.V.A. v průběhu let. „Původně jsme si říkali, že by se bývalí členové zastavili, zahráli jednu vybranou píseň, ale Dáda s Mílou překvapili tvrzením, že mají-li vystupovat, zahrají celý set. Na podia se tak vrátí sestava z let 1996 – 2013. A zahraje i sestava z let 2016 – 2018 s bubeníkem Chonsikem a hostujícím klávesákem Masopustem, zvěčněná na zatím poslední studiové nahrávce kapely – Masopust s PVA.“ vysvětluje Majkl. 

SOUTĚŽ O 2 VOLNÉ VSTUPY:
Sdílej tento článek, lajkni náš Instagram a Facebookovou stránku a přiznej se k tomu do komentářů pod článek na této stránce. V pátek ve 20:00 vylosujeme jednoho výherce, který si k sobě může přibrat libovolnou osobu.

Celým večerem bude provádět kamarád kapely Jan J. Šimon, rovněž muzikant, aktuálně provozující kapelu Radosta. Vstupné bude lidové – jedno sto korun českých. 

„K celému večeru #25letPrasat zbývá dodat asi jen to, že se už nebude opakovat. A pokud ano, pak nejdříve zase za 25 let,“ uzavírá Majkl.

Bavilo by Tě psát články?
Ozvi se!

OOOM DÍKY!

Previous
Next
Previous
Next

moc si toho vážíme!

Běž na naši facebookovou stránku PlzeňskéKapely.cz a pozvi všechny co znáš dle návodu! Díky tomu můžeme oslovit mnohem více lidí!

Najdi stránku: PlzeňskéKapely.cz

%d blogerům se to líbí: