Share on facebook
Share on twitter
Share on email

AKTUALITA: Kapela Adys na vzestupu! Koncert Rybiček48 za rohem!

Kapela Adys na vzestupu?! Ano, osobně slýchám o této kapele ze všech stran, převážně od mladšího publika. Jenomže co mně osobně uniklo, že tato kapela je z Klatov!

Kapela Adys započala své působení na počátku roku 2019 v čele s frontmanem Adysem, který se stará o hlavní zpěv a kytaru. O baskytaru se stará Adam Jílek a další kytarista je bratr Adyse, Lukáš Hájek. Na bicí poslední rok nakopává motor kapely Václav Bečvář.

Hned po započetí kariéry se kapele zadařilo dostat se do finále soutěže #jetovtobě pod taktovkou Vodafonu, kde kluci získali možnost natočení videoklipu a písničky se známým youtuberem Martinem Rotou. Je to až k nevíře… jak kapela může vystřelit na přední příčky popularity za tak krátkou dobu. Například klip Levou Nohou má již okolo 200.000 shlédnutí.

Následovala šňůra letních festivalů, kde závěr tohoto léta Adys završili natáčením videoklipu ve Španělsku – Do neznáma.

To co přišlo poté bylo skvělé podzimní tour po Plzeňském kraji, na které kapela přivzala své kámoše Zastodeset z nedalekých Domažlic. Kapela nelenoší, neusíná na vavřínech a plodí jeden singl za druhým, o klipech nemluvě. Jednoduše… takhle se jede správné promo.

Na jakých festivalech si může zahrát takhle mladá kapela? Vzhledem k tomu, že kapela vyhrála i známou prestižní soutěž Muzikus, objevili se například na Sázavafest, Rock for people, a dalších.

K posledním úspěchům lze také přičíst fakt, že ze zhruba 180 kapel se Adys zúčastní jako předskokani Rybiček48. Koncert se koná 21. února 2020 na TJ Lokomotiva v Plzni. Gratulujeme a možná i přineseme článek!

Co dodat závěrem? Kapela maká na novém CD s názvem Naděje, a Vy je můžete podpořit na Startovači.

Marcel Gidote's Holy Crab

inzerce

muzikantů

Prohlédnout si sekci

%d bloggers like this: